Pátek 18:00 Marek Holeček – Satisfaction 2017

Přijďte si vyslechnout jeden silný příběh o touze, vášni, tragédii, prohrách, který přetavila lidská úpornost a dovednost, za přispění nebes, na celosvětový úspěch. Vyprávění o genezi prvovýstupu na Ghasherbrum I. 8080metrů, neboli „Krásnou horu“, ležící v severovýchodním v Pákistánském Karakoramu, doprovodí obrázky a filmové šoty.

Sobota 12:30 Marek Audy – Ztracený svět - Venezuela 3D

Objevitel nejdelších pískovcových jeskyní světa a specialista na podzemní fotografii, který dokumentoval řadu mezinárodních speleologických objevů, představí výzkumné výpravy do neprobádaných míst stolových hor Guayánské vysočiny ve Venezuele. Dokument i fotografie budou promítány ve 3D formátu.

Sobota 14:00 Marie Imbrová - Emil Holub a africká království - tehdy a po stopadesáti letech

Zasvěcená přednáška afrikanistky a bývalé diplomatky o cestách Emila Holuba jižní Afrikou. Autorka se osudem a dílem Emila Holuba zabývá desítky let, vydala se v jeho stopách po Africe, realizovala několik výstav a připravila první ucelenou výstavu o Emilu Holubovi pro ambasádu v Zimbabwe.

Sobota 15:20 Aleš Černohous – Cestování bez bariér

Fotograf, grafik, lektor počítačových kurzů představí cestování z pohledu člověka odkázaného na vozík. Dozvíte se, jaká jsou úskalí, možnosti, ale i doporučení a vychytávky při cestování s vozíkem a podíváte se na cestovatelské zážitky z trochu jiné perspektivy.

Sobota 16:40 Stanislav Lhota – Vyléčíme zelený mor?

Ještě nikdy v historii nebyli Češi tolik zodpovědní za ničení deštných pralesů, jako je tomu dnes. Na druhé straně ale dnes právě my Češi pro ochranu tropických pralesů děláme tolik co málokterý srovnatelně velký světový národ. Je to díky tomu, že si začínáme uvědomovat sílu naší spotřebitelské volby. O indonéských pralesích, palmovém oleji a o globální zodpovědnosti bude mluvit Stanislav Lhota, výzkumný pracovník ZOO Ústí nad Labem, který od roku 2005 působí na Borneu jako primatolog a ekolog.

Sobota 18:00 Jan Svatoš - Archa světel a stínů

Režisér dokumentárního filmu ARCHA SVĚTEL A STÍNŮ připomene nejen pozoruhodný životní příběh filmařů Martina a Osy Johnsonových , ale také jejich moderní myšlenky blízké současným idejím humanismu a ochrany životního prostředí.

Sobota 19:30 Jan Kopka: Ve Spárech Aljašky – nejmrazivější extrém planety na kole

Diashow o nejdrsnějším závodě planety. O zimním nonstop závodě 1800 km napříč Aljaškou po stezkách psích spřežení na upravených kolech v extrémních mrazech absolutně bez podpory….O závodě, který se jezdí, aby člověk přežil, nikoli vyhrál.